(044) 233-22-13
(096) 233-22-13
(063) 233-22-13
(099) 233-22-13
0
Rekomenduem.png
watermark/Vinograd-Liviya-2-1
watermark/liviya
watermark/1988.ogdhsc.600

Виноград Лівія

5
85,00 грн.
від 5шт по грн. за од.
від 10шт по грн за од.
Сорт придбав репутацію однієї з високоврожайних і найсмачніших. Вважається найвдалішою гібридною формою, створеною українським селекціонером-любителем В. В. Загорулько.

Оцінки смакових якостей - 9,3 балів (з 10)

Кущ великої сили зростання, з добре визріваючими пагонами темно-коричневого кольору. Багаторічні частини покриті червонястою, грубоволокнистою корою. Листя просте, велике, п'ятилопатеве, слаборассечені, темно- або ясно-зелені, з бронзовими (антоциановыми) прожилками. Згори вони слабо-зморшкуваті, знизу - з легким павутиновим опушуванням. Черешкова виїмка широко відкрита, з акуратно вирізаним зубчастим краєм. Квітки зеленуваті, дрібні (діаметром 3-5 мм), двостатеві.

Для отримання регулярних урожаїв "Лівії" не треба підбирати обпилювачів, оскільки при цвітінні зав'язання плодів в ході самозапилення забезпечене на 100%. Плодоносных пагонів від 70 до 80%. Нагрузка на кожного складає в середньому 1,1-1,3 грон (максимально - 1,4-1,6). На плодоносіння не залишають занадто тонкі пагони, що виросли з голови куща. У "Лівії" зона формування грон зрушена до основи куща. Сплячі бруньки на багаторічній деревині, а також основні і резервні практично не бувають безплідними. Досвідчені виноградарі рекомендують при багаторукавному (6-8) формуванні плодові стрілки обрізувати коротко - на 2-4 бруньки, або середньо - на 6-8, з подальшим виламуванням пагонів, що розвиваються, через один. При непокривній системі ведення кущів краще використати формування за типом среднештамбової одноплечий кордон з висотою штамбу 1,2 або 1,8 м при Т-подібній шпалері. Ця технологія має ряд достоїнств : розподіл пагонів на шпалері в одній вертикальній площині, що сприяє провітрюванню і зменшує ураження грибковими хворобами; одночасне дозрівання ягід, оскільки усі грона знаходяться на однаковому рівні від поверхні грунту. Особливістю цієї системи є наявність постійного рукава - кордону, на якому розташовуються плодові ланки.

Для "Лівії" рекомендують залишати приблизно 40-50 здорових очок на кущ.

Перший сигнальний урожай рослина дає на 2-й рік після посадки, товарне плодоносіння починається на 4-ій - в середньому близько 25-30 кг з одного куща. Потенціал врожайності оцінюється як дуже високий - до 50 кг з дорослого куща. За результатами польових випробувань в природних умовах ЮБК при схемі посадки 3х2 м, високо­штамбової (1,9 м) чашовидному формуванню, з розміщенням на горизонтальній шпалері і обрізанні кущів із залишенням на лозах по 8-10 очок п'ятирічні насадження демонстрували урожаї до 48,64 кг з куща (до 81 т/га). Впродовж вегетаційного періоду застосовувалися стандартні агротехнічні прийоми: підв'язка, обрізання, підгодівля із застосуванням мінеральних і органічних добрив, система краплинного поливу, обробка препаратами від захворювань і шкідників. Від розпускання бруньок до знімної зрілості ягід проходить 105-110 днів. Ягоди міцно утримуються на плодоніжках.

Смак і аромат повністю розкриваються в першій декаді серпня і навіть після зняття грон з куща залишаються незмінними майже місяць. При правильному зборі плоди не псуються і добре зберігаються в холодильнику більше 2 місяців. Соковитий м'якуш відмінно захищає від ушкоджень відносно щільна шкірка, яка при перевезеннях практично не травмується. Характеристики плодів Грона дуже масивні, конічні, середній щільності, вагою близько 600-700 г, максимально - більше 1кг. Ягоди великі, масою 5-9 г (до 13,5 г), не розтріскуються. Грона частенько важать більше 1кг. В основному зборі плоди за формою яйцевидні. У забарвленні шкірки є присутніми усі відтінки рожевого кольору - від ясно-рожевого (у тіні) до червоно-фіолетового (на сонячній стороні). Шкірка відносно щільна, середньої товщини, легко з'їдається. М'якуш соковитий, м'ясистий, хрусткий, гармонійного солодкого смаку, з яскраво-вираженими мускатними нотками, дуже ароматна. Кількість насіння (кісточок) в м'якуші ягід дуже мала - 1-3 штуки. Професійні дегустаційні оцінки смакових якостей - 9,3 балів (з 10), більшість дачників знаходять смак "особливим" мускатним, "вишуканим". Біохімічні дослідження, проведені фахівцями НДІ "Магарач" для визначення поживної цінності плодів, виявили, що в агрокліматичних умовах ЮБК показник цукристості "Лівії" склав 14,6%, кислотності 7 г/л, що забезпечує дуже гармонійне співвідношення.

До переваг цього сорту відносять: великі плоди з приголомшливим мускатним смаком, високу врожайність, ранні терміни дозрівання і транспортабельність.

Основними проблемами, з якими стикаються виноградарі-любителі, вважаються: помірна зимостійкість, схильність ягід до нерівномірного фарбування і середню стійкість рослини до оїдіуму і мілдью.
А еще у нас есть ...

Компанія “Київський розплідник садових рослин”
м.Київ, Жуляни вул. Нова, 14
(044) 233-22-13
(063) 233-22-13 Lifecell
(099) 233-22-13 Vodafone
(096) 233-22-13 Kyivstar
Час роботи: Понеділок - Субота: з 9.30 до 18.00
Перерва: 14.00 - 15.00
Неділя: вихідний
Доставка: Нова пошта,
Самовивіз з Розплідника

Перед приїздом до нас
передзвоніть ОБОВ'ЯЗКОВО!

З повагою!
VitaliyВіталій HelenОлена


Договір оферти