(044) 233-22-13
(096) 233-22-13
(063) 233-22-13
(099) 233-22-13
0

Груша Вільямс (Дюшес літній, Бон-Кретьен Вільямс, Бартлетт)

3
65,00 грн.
від 5шт по грн. за од.
від 10шт по грн за од.
Дозрівання
середина серпня
Зимостійкість
вище за середню
Висота рослини
слабо- або середньоросле
Розмір плодів
від средних до крупних
Стійкість до хвороб
середня
Тривалість зберігання
до 15 днів
Один з кращих десертних сортів для промислового, любительського і присадибного садівництва. Зрілість - друга декада серпня. Плоди зберігаються до 15 днів. Дерево слабо- або среднерослое.

Цю класичну позднелетнюю грушу вивів близько 1796 р. у Беркшире (Англія) Вилер; розповсюдив її Р. Вільямс, присвоївши сорту своє ім'я. Районує в Північно-кавказькому регіоні. Сорт широко поширений в південних районах Росії : Дагестані, Кабардино-Балкарії, Північній Осетії, Ставропольському і Краснодарському краях, Ростовською і Калінінградською областях, а також в Україні, Узбекистані, Туркменістані, Таджикистані, Киргизії, Азербайджані, Латвії, Грузії, Молдавії. Літній сорт, заслужено вважається світовим стандартом, еталоном для інших сортів. Один з кращих десертних сортів для промислового, любительського і присадибного садівництва. Дерево слабо- або среднерослое, з широкопирамидальной, широкооблиственной несиметричною кроною; кора на штамбі і основних скелетних гілках сіра, гладка.

Втечі товсті, злегка дугоподібні або прямі, голі, з нечисленними сочевичками, середньої величини, ясно-жовті. Листя велике, яйцевидне, короткозагострене, гладке, блискуче, злегка складене "човником". Бічні жилки світлі, характерні для цього сорту, виступають. Край листа мелкогородчатий, кінчик короткий. Листові бруньки короткі, що загострені, такі, що злегка відділяються від втечі, сидять на роздутих подушечках.
Квітки середньої величини, по 6-7 в суцвіттях. Цвітіння пізніше і досить тривале; квітки не особливо чутливі до несприятливих погодних умов.

Плоди від середньої до великої величини з середньою масою 170 г, на молодих деревах до 180 г, довгасто-грушовидної форми, із злегка горбистою поверхнею. Шкірка запашна, тонка, блискуча, до часу знімання плодів ясно-зелена, при дозріванні - восково-жовта з дрібними сірими точками. Іноді на плодах відмічені іржавого кольору плямочки, які розходяться до по­люсам; на сонячному боці буває слабкий рум'янець. Плодоніжка середньої довжини, товста, злегка зігнута, іноді з розтрубом у верхнього кінця. Чашка відкрита або напіввідкрита, дрібна. Сердечко маленьке, еліптичне, слабо обкреслене. Насінні камери середніх розмірів, довгасто-овальної форми, загострені до основи плоду, вісь порожниста. Насіння дрібне, яйцевидне, темно-коричневе.
М'якуш жовтувато-білий, ніжний, тане, соковитий, винносладкая зі своєрідним мускатним ароматом, прекрасного десертного смаку.
Плоди містять сухих розчинних речовин - 13,8сахаров - 8,3титруемих кислот - 0,42аскорбиновой кислоти - 5,4 мг/100г, Р-активних катехінів - 42,6 мг/100г сирої маси.

Плоди зав'язуються парами або трійками, на дереві тримаються міцно, добре прикріпляються до плодоніжки. Знімна зрілість настає з другої декади серпня. Зняті завчасно плоди (до появи жовтизни на шкірці) зберігаються до 15 днів і в цей час добре переносять транспортування. У холодильнику зберігаються до 45 днів. Сорт універсального призначення. У консервації (компоти) і в сушці виходить продукція відмінної якості. Сушені плоди мають красиве кремово-жовте забарвлення, чудову консистенцію м'якуша і добрий смак.
Сорт самобесплодний. Кращі обпилювачі - Улюбленка Клаппа, Лісова красуня, Оливье де Серр. Добре вдається на груші і айві. Для карликових насаджень цього сорту необхідно відводити родючі багаті грунти з достатнім зволоженням, інакше дерева швидко виснажуються і рано відмирають.
У пору плодоносіння вступає дуже рано: дерева, прищеплені на груші - на 5-6 рік, прищеплені на айві, - на 3-4 рік. Врожайність сильно коливається залежно від умов зростання : в Молдові середня врожайність з дерева складає 230-250 кг Середня врожайність в центральній частині Кубані у віці 12-17 років - 100-120 ц/га; у гірських умовах - 200 ц/га. У Криму 18-20 літніх дерев дають по 150 кг і більше; у Чернівецькій області врожайність 28-річних дерев в середньому складала 93, в Центральному степу України з дерев 19-річного віку отримано по 69 кг плодів (Дрозденко Р. П. та ін.).
Зимостійкість і посухостійкість сорту невисока, особливо у молодому віці; до грунтових умов маловимогливий, але краще вдається на родючих, добре забезпечених водою грунтах. Сорт чутливий до повітряної посухи, тому посадку дерев необхідно робити на ділянках, захищених від вітрів. Паршею вражається в середньому ступені, сильно вражається попелюхою і медяницею.

Достоїнства сорту : регулярна хороша врожайність, скороплодность, висока якість плодів.

Саджанці плодових дерев, Саджанці груші, Вільямс (Дюшес літній, Бон-Кретьен Вільямс, Бартлетт, Вільямс літній)
А еще у нас есть ...

Компанія “Київський розплідник садових рослин”
м.Київ, Жуляни вул. Нова, 14
(044) 233-22-13
(063) 233-22-13 Lifecell
(099) 233-22-13 Vodafone
(096) 233-22-13 Kyivstar
Час роботи: Понеділок - Субота: з 9.30 до 18.00
Перерва: 14.00 - 15.00
Неділя: вихідний
Доставка: Нова пошта,
Самовивіз з Розплідника

Перед приїздом до нас
передзвоніть ОБОВ'ЯЗКОВО!

З повагою!
VitaliyВіталій HelenОлена


Договір оферти